De blinde vlek in welzijnsbeleid
#ZigZagHR Brainpickings

De blinde vlek in welzijnsbeleid

2026-06-30

Welzijn staat al jaren hoog op de HR-agenda. Toch focussen veel organisaties vandaag nog vooral op fysiek en mentaal welzijn. Maar wat met sociale verbondenheid, professionele groei en financiële gemoedsrust?

In deze aflevering gaat Lesley Arens in gesprek met Inge Hermans van KBC en professor Katleen De Stobbeleir van Vlerick Business School over de vraag of we welzijn vandaag wel breed genoeg bekijken.

Want welzijn draait niet alleen om stress, burn-outpreventie of gezonde gewoontes. Ook verbondenheid, betekenisvol werk, financiële zekerheid en de manier waarop we omgaan met technologische veranderingen hebben een grote impact op hoe mensen zich voelen en functioneren op het werk.

In deze aflevering ontdek je:

Waarom welzijn meer is dan fysiek en mentaal welzijnHoe de vijf welzijnspijlers elkaar versterken én verzwakkenWaarom sociaal welzijn meer is dan teambuildings en afterworksWat professioneel welzijn betekent in een tijd van AI en veranderingHoe technologie invloed heeft op verbondenheid, samenwerking en betekenisvol werkWaarom financieel welzijn vaak onder de radar blijftWat financiële gemoedsrust echt inhoudtWelke misverstanden leven rond pensioen, bescherming en loonpakkettenWaarom communicatie over welzijn minstens even belangrijk is als de initiatieven zelfHoe een geïntegreerd welzijnsbeleid eruitziet in de praktijk

Welzijn mag geen verzameling van losse initiatieven zijn. Het is een geïntegreerd systeem waarin fysiek, mentaal, sociaal, professioneel en financieel welzijn voortdurend op elkaar inwerken. Inge en Katleen pleiten voor een bredere en meer proactieve kijk op welzijn, waarbij organisaties niet alleen symptomen bestrijden, maar ook aandacht hebben voor de onderliggende factoren die welzijn beïnvloeden.

Te gast:

Inge Hermans – KBCProf. Katleen De Stobbeleir – Vlerick Business School

Honger naar meer?

SCHRIJF JE IN VOOR DE NIEUWSBRIEF BLIJF OP DE HOOGTE VAN ALLE HR-ACTUA ABONNEER JE OP HET #ZIGZAGHR BOOKAZINE

It's a great time to be in HR!

www.zigzaghr.be

Aantal afleveringen
693
Laatste aflevering
2026-06-30

Waar kun je luisteren?

Welkom bij Brainpickings, de podcast van #ZigZagHR voor HR professionals, leidinggevenden en ondernemers.Iedere week 'kruipt' Lesley Arens in het hoofd van haar centrale gast om inspiratie, ideeën, best & next practices te pikken waar jij meteen mee aan de slag kan in jouw organisatie of HR afdeling.

Afleveringen