
Tafelgesprek met Jos (EvangeliseerNL) - EO Beam, Jongerendag en Copyright Strikes...
Recent hebben christelijke YouTube kanalen zoals Evangeliseer NL en Geloof&Rede aandacht besteed aan de wijze waarop jongeren in kerkelijk Nederland aankijken tegen het geloof en ethische onderwerpen als abortusbeleid. Dit mede naar aanleiding van de EO Jongerendag. Helaas zijn er ook video's offline gehaald vanwege bezwaren en copyright strikes.
In dit gesprek met Jos sta ik stil bij de jongeren die opgroeien in Christelijk Nederland. Op welke manier probeert de Evangelische wereld hen bij het geloof te houden? En gaat dit niet ten koste van het onverdunde Evangelie van Jezus Christus? Ook kijken we naar de wijze waarop het welvaartsevangelie terrein wint en christelijke jongens op zoek zijn mannen van God als voorbeeld.
Evangeliseer NL:
https://evangeliseer.nl/
https://youtube.com/@evangeliseernl?si=Q8D4CzNBu84LYofE
Muziek: Envato Elements License
Christelijke Apologeet
Christelijke Apologeet heeft als doel om 'gewone christenen' te helpen om te groeien in hun kennis van het christelijke geloof. Specifiek om het gebod in 1 Petrus 3:15 te kunnen vervullen: "maar heilig God, de Heere, in uw hart; en wees altijd bereid tot verantwoording aan ieder die u rekenschap vraagt van de hoop die in u is, met zachtmoedigheid en ontzag."
Ik mag dienen als een van de ouderlingen van Roemeense Evangelische gemeente “Solo Christo” in Rotterdam. Je vindt onze geloofsbelijdenis hier http://solo-christo.nl/desprenoi.html . Ik kan me voorstellen dat je geen Roemeens spreekt. Persoonlijk onderschrijf ik grotendeels de 1689 London Baptist Confession (reformed baptist). Calvinistisch qua soteriologie. Bronnen van inspiratie hierin zijn Cornelius van Til, Greg Bahnsen, James White, Jeff Durbin, enzovoorts.
- Aantal afleveringen: 261
- Laatste aflevering: 2025-06-27
- Religie en spiritualiteit