Nieuwsuurverhaal: is de longevity-hype gevaarlijk?

Nieuwsuurverhaal: is de longevity-hype gevaarlijk?

De Dag · 2026-08-15
21:43

Met voeding, beweging, supplementen, vitamine-infusen, heel veel scans en onderzoeken en zelfs bloedtransfusie of stamceltherapie je leven zolang mogelijk oprekken. Longevity komt overwaaien vanuit de VS. Wat zijn de gevaren hiervan?

Verslaggever van Nieuwsuur Lune van der Meulen dook in de hype. Inmiddels zijn er tientallen bedrijven in Nederland die mensen helpen langer in leven te blijven. Maar artsen in de ouderenzorg zijn bezorgd. Gezond ouder worden begint niet bij een scan waarmee het hele lichaam in kaart wordt gebracht of met een infuus vol vitamines. Hoe word je wel gezond oud?

Reageren? Mail naar dedag@nos.nl (mailto:dedag@nos.nl)

Presentatie & montage: Marco Geijtenbeek

Redactie: Marco Geijtenbeek

De Dag

Elke werkdag biedt Elisabeth Steinz of Marco Geijtenbeek je twintig minuten verdieping bij één onderwerp uit het nieuws.

Reageren? Mail dedag@nos.nl.

Waar kun je luisteren?

Apple Podcasts Logo Spotify Logo Podtail Logo Google Podcasts Logo RSS

Afleveringen