Creëer ruimte voor wilskracht, want de wil is er | Gedragseconome, hoogleraar en voormalig Eerste Kamerlid Henriëtte Prast
2021-02-17
Henriëtte Prast is hoogleraar economie aan de Universiteit van Tilburg en toonaangevend deskundige op het gebied van gedragseconomie. “De link tussen intentie en gedrag blijkt heel zwak,” legt ze uit. De wil om gezond te leven is er volgens Henriëtte namelijk zeker. Maar in een omgeving waar we alle kans krijgen om te bezwijken voor verleidingen, is het moeilijk volhouden. “Richt daarom de omgeving zo in dat, zonder te gebieden en verbieden, mensen hun wilskracht maximaal kunnen benutten. Wat mij betreft moet de overheid daar het voortouw in nemen.”
- Aantal afleveringen
- 5
- Laatste aflevering
- 2021-02-17
Waar kun je luisteren?
We moeten anders - gezonder - gaan leven. Hoe doen we dat? Wie moeten het doen, en waar beginnen we? In deze 5-delige podcastserie gaat JOGG samen met programmamaker Sytske Jellema op zoek naar antwoorden bij denkers uit onverwachte hoek!