
1: Daniel overleefde de aanval van Hamas op 7 oktober 2023
Hoewel het conflict tussen Palestina en Israël al generaties duurt en geweld altijd op de loer ligt, veranderde ‘7 oktober’ de geschiedenis in het Midden-Oosten.
De 25-jarige Daniel Sharabi is in de vroege ochtend van 7 oktober 2023 op het Supernova-festival in Israël als Hamas-strijders schietend het terrein opkomen. De aanval van Hamas, op meerdere plekken, is voor Israël aanleiding om een allesvernietigende oorlog in Gaza te beginnen. Wat doet het met je wereldbeeld als je zoiets meemaakt?
Presentatie: Ruben Pest & Derk Walters
Redactie: Felicia Alberding & Esmee Dirks
Muziek, montage en mixage: Bas van Win & Jeroen Jaspers
Eindredactie: Anna Korterink
Productie: Rhea Stroink
Promotie: Ruben Baudoin
Met dank aan: Mirjam van Zuidam & Danielle Pinedo
Illustratie: Lynne Brouwer
Vormgeving: Yannick Mortier
Zie het privacybeleid op https://art19.com/privacy en de privacyverklaring van Californië op https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
Dit is ons land
Audioredacteur Ruben Pest onderzoekt in deze zevendelige serie hoe het is om te wonen, werken en overleven in Palestina en Israël. Hij spreekt met mensen die gewild of ongewild onderdeel zijn van de gewelddadigste episode van een geweldscyclus die al decennialang voortduurt. Buren die elkaars vijanden zijn. Onderdrukten en onderdrukkers. Om te begrijpen wat hen drijft en waarom het land hen zo dierbaar is.
- Aantal afleveringen: 8
- Laatste aflevering: 2025-07-05
- Maatschappij & cultuur Nieuws Documentaire