Kluwen x Betweter: Tijd te kort met Joke Hermsen

Kluwen x Betweter: Tijd te kort met Joke Hermsen

Kluwen · 2019-10-17
32:49

Van tijd hebben we eerder te weinig dan te veel. Dagdromen en lanterfanten is er niet meer bij. Kan het ook anders? We worden continu geprikkeld door apparaten, nieuws en sociale media. Daardoor is het soms moeilijk om ruimte te vinden voor vertraging, verveling en nietsdoen. Gaan we tegenwoordig anders om met de tijd dan vroeger? In hoeverre zijn we overgeleverd aan de klok? Schrijver en filosoof Joke Hermsen onderzoekt in haar werk de manier waarop we tijd ervaren. Ze zet daarbij de oude god Chronos naast de minder bekende jonge en knappe Kairos.

Kluwen ging in gesprek met Joke Hermsen over de betekenis van tijd in een versnelde wereld op het uitverkochte Betweter festival in Utrecht.

Kluwen

Kluwen is een filosofische podcast over de knopen van het mens-zijn. Een podcast die graaft van verwarring naar verwondering en terug, met een mix van persoonlijke verhalen en filosofische argumentatie. Productie, interviews, muziek en geluid door Martha Claeys en Lotte Spreeuwenberg. Beeld door Anne Lucassen.
Met de steun van de Universiteit Antwerpen.
© Kluwen

Waar kun je luisteren?

Apple Podcasts Logo Spotify Logo Podtail Logo Google Podcasts Logo RSS

Afleveringen