DigiD in Amerikaanse handen: hoe erg is dat?
Grote onrust de afgelopen dagen: tienduizenden handtekeningen, Kamervragen, volle talkshowtafels. Het IT-bedrijf Solvinity, dat ervoor zorgt dat overheidsdienst DigiD goed werkt, dreigt te worden verkocht aan een Amerikaanse partij. Maar is dat wel veilig, nu Trump openlijk vijandig is ten opzichte van Europa? Redacteur Marloes de Koning over de vraag: wat vertelt het verhaal rond DigiD over de technologische afhankelijkheid van Nederland?
Gast: Marloes de Koning
Presentatie: Bram Endedijk
Redactie: Yara van Heugten en Henk Ruigrok van der Werven
Montage: Michiel van Poelgeest
Eindredactie: Nina van Hattum
Coördinatie: Elze van Driel
Productie: Rhea Stroink
Heb je vragen, suggesties of ideeën over onze journalistiek? Mail dan naar onze redactie via podcast@nrc.nl.
Zie het privacybeleid op https://art19.com/privacy en de privacyverklaring van Californië op https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
NRC Vandaag
Vandaag is de dagelijkse podcast van NRC. Elke werkdag hoor je hét verhaal van de dag, verteld door onze beste journalisten. De presentatie is in handen van Bram Endedijk en Gabriella Adèr.
Zie meer over Vandaag op NRC.nl
- Aantal afleveringen: 1,844
- Laatste aflevering: 2026-02-04
- Nieuws