Ventoux-nervositeit, Koude Oorlog en weinig kansen

Ventoux-nervositeit, Koude Oorlog en weinig kansen

WielerFlits Podcast · 2025-07-21
17:23

Het is voor de tweede en laatste keer rustdag in deze Tour de France 2025. Teams hebben zich verspreid tussen Carcassonne en Montpellier, start- en finishplaats van respectievelijk zondag en maandag. De WielerFlits Update stationeerde zich precies in het midden, in Narbonne om precies te zijn. De plek waar ook Visma | Lease a Bike en Alpecin-Deceuninck zich settelden.

KORTINGSCODE

Naast de 20% kortingsactie heeft Le Patron een extra toffe deal. Wanneer je €70,- besteedt, krijg je een gratis Mont Ventoux t-shirt cadeau t.w.v. €49,95! Gebruik daarvoor de code WF-VENTOUX25. Wees er snel bij want op is op, niet in combinatie met andere acties of kortingen geldig. Wil jij kansmaken op mooie prijzen? Speel dan deze Tourzomer mee met de WielerFlits winactie.

Opvallend, andermaal. Waar op de eerste rustdag eigenlijk alleen Remco Evenepoel (die inmiddels heeft opgegeven) en Tim Merlier namens Soudal-Quick Step een persconferentie inplanden, waren dat er op de tweede rustdag een paar meer. Kévin Vauquelin stond de Franse media te woord, Visma | Lease a Bike nodigde de pers uit in het voor hen bekende wijnchateau l’Hospitalet nabij de Middellandse Zee-kust en Tadej Pogačar liet zich online eventjes kort (tien minuten) een aantal vragen voorleggen, voordat hij verder ging met rusten op deze maandag.

Bij Visma | Lease a Bike leerden we vooral dat de Sloveen hen dwars zat. Wout van Aert maakte van de gelegenheid gebruik om Pogačar van repliek te dienen. De Koude Oorlog tussen beide ploegen ging zo nog eventjes verder, want zo heel sportief vond de Belg de wereldkampioen zondag niet. Ze hebben bij de Nederlandse ploeg inmiddels hun masterplan gemaakt voor de laatste zes etappes. Maxim en Youri denken wel te weten waar dit moet plaatsvinden, Jonas Vingegaard zelf heeft in ieder geval al gezegd dat hij bereid is om zijn tweede plek te riskeren.

De Sloveen zei op zijn beurt dat hij wel begreep waarom de Deen nog zo veel geloof heeft in een nieuwe Tourzege. Maar desondanks heeft hijzelf ook heel veel vertrouwen, ondanks dat we donderdag (Col de la Loze) en dinsdag (Mont Ventoux) naar twee beklimmingen gaan waar hij in het verleden klop kreeg van Vingegaard. Hij schuwt in ieder geval niemand. Maar krijgen we wel meteen vuurwerk op de Mont Ventoux? Verslaggevers Maxim en Youri verwachten het niet direct. Waarom? Dat zie en hoor je uiteraard in een nieuwe aflevering van de WielerFlits Update!

Deze podcast wordt mede-mogelijk gemaakt door Alpecin DMG shampoo en de casual (wieler)kleding van Le Patron.

WielerFlits Podcast

Een podcast over wielrennen.

  • Aantal afleveringen: 316
  • Laatste aflevering: 2025-08-01
  • Sport

Waar kun je luisteren?

Apple Podcasts Logo Spotify Logo Podtail Logo Google Podcasts Logo RSS

Afleveringen